DealMakerz

Complete British News World

Olympic Games 2021 July 26 - Highlights and Programs of the Day

Olympic Games 2021 July 26 – Highlights and Programs of the Day

The guide contains all the times for the competitions and is stated in Swedish time.

Guaranteed Swedish participation is marked as such yellow.

Monday 26th July

00.00–09.40 Surfing 3rd floor

02.00–05.50 BEACHVOLLEY men and women, team games

02.00–09.20 Women’s saber fence, men’s fluorite

02.00–05.30 Men’s handball, team games

02.00–04.20 RODD quarter-final singles paddlers, semi-final doubles paddlers, and touchdown fours

02.00–05.00 Men’s Rugby, Base Round

02.00–10.15 Skate SPORTS Qualifiers Day Two and Finals

02.00–06.55 Women’s Skateboarding, Street

02.00–05.50 Men’s volleyball Iran – Venezuela, USA – Russia

02.30 – 04.05 ARCHER رجال Men’s Team

02.30–06.15 LANDHOCKEY MEN GERMANY – BELGIUM, GREAT BRITAIN – CANADA

03.00–08.30 BADMINTON Single, Double, and Mixed multiplayer games

03.00–09.30 SOFTBALL JAPAN – USA, CANADA – ITALY

03.00–05.00 Women’s basketball, team games

03.00–06.45 LANDHOCKEY WOMEN NETHERLANDS – IRELAND, AUSTRALIA – CHINA

03.00–06.00 Singles table tennis, second round

03.00 – 10.00 Taekwondo, women – 67 kg, men – 80 kg

03.15–05.25 Women’s and Men’s 3×3 Basketball, Team Games

03.30–05.40 Finals Women’s 100m butterfly, men’s 200m freestyle, women’s 100m semi, men’s 100m, women’s 400m freestyle, men’s 100m backstroke, women’s 100m back flippers, men’s 4 x 100m freestyle

04.00 – 07.45 Women’s boxing – 57 kg, men’s – 57 kg – 69 kg

04.00 – 07.30 Judo for women – 57 kg, men – 73 kg

04.00-13.00 Single and double tennis, second round

05.00-11.00 Sailing RS.X, laser beam and laser

06.40–08.40 Men’s basketball, team games

06.45-10.25 ARCHERY men’s teams, quarter-finals, semi-finals and final

06.50 – 09.00 women’s pull-ups – 55 kg for group B

See also  Swedish fans disappointed - banned from traveling to Glasgow

07.00–08.50 Women’s and Men’s 3×3 Basketball, Team Games

07.00–09.45 CANOE SLALOM C1 Semi-finals

07.00–09.50 WATER POLO Women’s, Basic Tour

07.20 – 11.10 Vollipol Men’s Poland – Italy, France – Tunisia

07.30-10.30 Singles table tennis, third floor

08.00-10.50 BEACHVOLLEY men and women, team games

08.00–10.00 MEN’S MTB CROSS COUNTRY FROM CYCLING

08.00–09.00 SIMHOPP Men’s 10m Synchronized Platform

09.30 – 12.30 men’s rugby, basic round

10.00 – 13.45 Boxing – 57 kg for women – 57 kg for men – 69 kg

10.00-12.40 Women’s Judo – 57kg Men’s – 73kg Relegation, semi and final

10.20 – 12.20 Women’s Basketball, Team Games

10.30-12.30 Women’s and Men’s 3×3 Basketball, Team Games

11.00–14.30 BADMINTON Single, Double, and Mixed multiplayer games

11.00–15.25 Women’s saber fencing, men’s fluorite semi-finals

11.20 – 14.10 Women’s Water Polo, Basic Tour

11.30 – 15.15 LANDHOCKEY WOMEN SOUTH AFRICA – GREAT BRITAIN, JAPAN – NEW ZEALAND

12.00–15.00 GYMNASTIK Men’s Team Final

12.00 – 15.45 LANDHOCKEY WOMEN ARGENTINA – SPAIN, GERMANY – INDIA

12.00-15.40 Taekwondo, women’s weight – 67 kg, men’s weight – 80 kg for the landing and finals

12.30-14.30 Swimming Try the women’s 200m freestyle, men’s 200m butterfly, women’s 200m individual medley, 1500m freestyle

12.30–16.00 men’s handball, team games. Japan – Sweden

12.40 – 16.30 men’s volleyball Japan – Canada, Brazil – Argentina

12.50 – 15.00 Women’s Light – 55 kg for Group A

13.00–15.00 SOFTBALL Mexico-Australia

13.00–15.50 BEACHVOLLEY men and women, team games

13.00–14.00 Table Tennis Mixed Doubles Bronze and Final

14.00–15.50 Women’s and Men’s 3×3 Basketball, Team Games

14.00 – 16.00 Men’s Basketball, Team Games

See also  The good news for Manchester City ... will not be stopped from the Champions League Sports

23.30–02.05 Women’s Triathlon